Štěně od nás

Jak to u nás chodí … aneb co by měl vědět budoucí majitel našich odchovů J

     V naší chovatelské stanici Rock on Fire se snažíme dbát zejména na zdraví, srdečnou a pracovitou povahu a kvalitní exteriér našich odchovů.

     Krycí psy pro naše feny vybíráme velmi pečlivě, s ohledem právě na kvalitu rodokmenu, zdraví, povahu a exteriér. Krycí psy vybíráme v chovatelských stanicích po celé Evropě a konzultujeme jejich použití pro naše feny s předními evropskými a zejména skandinávskými chovateli. Cílem je, aby štěňátko od nás neslo co nejlepší genetickou výbavu a bylo tak typickým představitelem svého plemene! Samozřejmostí je odchovávat jedince, kteří jsou krevně co nejméně příbuzní na ostatní rodové linie vyskytující se v ČR či na Slovensku.

     Všichni naši psi jsou pravidelně vystavování na prestižních výstavách po celé Evropě. Můžeme se pochlubit i dvěma tituly Klubový vítěz pes a Klubová vítězka fena v roce 2012. A nespočtem dalších výstavních titulů. Mimo to jsou všichni naši pejsci aktivně využívání v lovecké praxi. Každoročně s nimi navštěvujeme několik honů nejen v místě našeho bydliště, ale i jinde v ČR. Účastní se pravidelně honu na bažanty a zajíce a také lovu kačen. Všem našim psům je dopřáván pravidelný výcvik pod vedením kvalifikované cvičitelky. Absolvují nejen povinné zkoušky vrozených vloh retrívrů (OVVR), ale i další zkoušky z výkonu.

     Psi u nás jsou chováni jak v domácnosti, tak venku. I štěňátka budou zvyklá jak na pobyt doma, tak venku. Psi a štěňata jsou navyklí vzájemnému soužití s malými dětmi. J Pravidelně psům dopřáváme jízdu autem, aby byli přivyklí i na tuto činnost, která spoustě psů dělává problém. Jak už to u flatů bývá, milují i ti naši vodu a plavání. Rovněž to jim dopřáváme v hojné míře! Naštěstí totiž máme kousek od domu rybník. :-) A aby mohli naši flati zvládat tolik aktivit, musí být dobře živeni. Velmi dbáme na kvalitu krmiva a kvalitu celkové výživy našich psů i štěňat. Proto je krmíme těmi nejkvalitnějšími krmivy dostupnými na trhu.

     Psi u nás pravidelně podstupují veterinární prohlídky, očkování a odčervování. Veškeré otázky týkající se zdraví a výživy konzultujeme s předními odborníky na Veterinární fakultě VFU v Brně, či s jinými specialisty na daný obor veterinární péče v naší republice. Psi absolvují pravidelná oftalmologická vyšetření na genetické oční vady, ortopedická vyšetření na dysplazii kyčelních a loketních kloubů či luxaci pattely.

 

Co obdrží budoucí majitel našeho odchovu spolu se štěňátkem:

-          Majitel obdrží písemnou kupní smlouvu

-          Štěňátko bude očkováno

-          Štěňátko bude odčerveno

-          Štěňátko bude mít aplikován mezinárodní identifikační čip

-          Obdrží svůj europas (očkovací průkaz)

-          Obdrží průkaz původu

-          Majitel obdrží granulky pro první dny v novém domově

-          Každé štěňátko si do nového domova odnese svůj obojek

-          Každému štěňátku nabalíme na cestu i malý dáreček J

-          Ke štěňátkům samozřejmě poskytneme i „chovatelský servis“

 

     Budoucí majitelé můžou počítat s naší pomocí a radou co se týče výstav, výcviku, úpravy srsti, výživy atd. 

     Pokud se budete chtít na štěňátka přijet podívat, není problém, rádi Vás uvidíme! :-) Návštěvy ke štěňátkům však přijímáme nejdříve ve stáří tří týdnů. Štěňátka odchází od nás zpravidla ve věku osmi týdnů.Tvorba stranek pro chovatele psu moonbarks studio

Ing. Veronika Pavlušová | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.